• Home
  • Birdfair (Vogelaarsmarkt)

Birdfair (Vogelaarsmarkt)

In 2026 zal de Birdfair (Vogelaarsmarkt) op zaterdag 9 mei weer een gezellig sfeer hebben waarin vogelaars en vogelliefhebbers elkaar weer kunnen ontmoeten. De Birdfair en bijbehorende Optiekshow wordt gehouden op het waterplein. De Birdfair wordt op zaterdagavond afgesloten met een gezellige avond voor vogelaars.

De Birdfair start om 10.oo uur en duurt tot 16.30 uur. Je vind er een breed aanbod voor vogelaars en natuurliefhebbers. Ook kan je op het Waterplein terecht voor een gezellige kop koffie of een drankje en wat lekkers te eten. De catering wordt verzorgd door de lokale ondernemer van Casa di Gio’s en Eetcafe De Rog. In de straat en op het plein kun je Vogelkunstenaars, reisorganisaties, optiekmerken en vele andere vogel-gerelateerde vogelorganisaties vinden. Zaterdagavond is er een vogelaarsavond met een lekker lopend buffet, voor iedereen die dat wil. Een mooi moment om met alle vogelvrienden wat te eten en te drinken, of juist om andere vogelliefhebbers te ontmoeten. In het Vogelinformatiecentrum kan je terecht om kennis te maken met alle verrekijkermerken, zowel voor gewone optiek als voor warmtebeeld.

Loterij voor het goede doel.

Onderdeel van de Birdfair is een mooie loterij. Door de standhouders worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. De loten voor deze loterij zijn te verkrijgen in het Vogelinformatiecentrum en in de grote tent op het Waterplein. De trekking is zaterdagmiddag 16.00 uur in de grote tent op het Waterplein. Meer informatie over deze loterij en de prachtige prijzen die te winnen zijn, worden later bekend gemaakt

Overzicht van alle marktdeelnemers:

Hieronder vind je een overzicht van de partijen die 9 mei present zijn op de markt voor vogelaars.  Op zondag 10 mei zijn enkele organisaties ook bij Natuurcentrum de Marel aanwezig. Daar is dan een kleine markt.

Swarovski Optik:  Swarovski zal ook dit jaar aanwezig zijn met een grote servicewagen. Naast alle modellen verrekijkers en telescopen die je daar kunt uitproberen kan je er ook terecht voor kleine reparaties. Ook voor het schoonmaken van je Swarovski verrekijker of telescoop kan je bij deze stand of in het Vogelinformatiecentrum terecht. Primeur is dat je zelf de eerste slimme verrekijker ter wereld kan uitproberen. De AX Visio, deze verrekijker brengt zelf de vogels op naam. Kom hem zelf proberen. Daarnaast kan je natuurlijk de nieuwe gestabiliseerde telescoop uitproberen. Dit is de eerste gestabiliseerde telescoop die ook echt goed werkt. Ook de nieuwe verrekijkers van de CL Companion serie zijn aanwezig om zelf te testen.

Op zaterdag liever op pad? De Swarovski Service kar staat op zondag tot 11 uur nog op het waterplein en is ook op vrijdagmiddag 8 mei open. Ook is Swarovski op zondag in het Vogelinformatiecentrum in de Cocksdorp aanwezig op de optiekshow.

 

Zeiss: Het weekend van 9 & 10 mei zal Zeiss haar nieuwe SFL 30 serie verrekijkers presenteren. In aanvulling op de inmiddels populaire SFL8x40 en SFL10x40 is er ook een SFL8x30 en SFL10x30 te verkrijgen. Tijdens het Wadden Vogelfestival zijn ze allemaal te testen en vergelijken.  Ook zal Zeiss haar nieuwe telescoop de Zeiss Conquest Aria 65 laten zien. Deze lichtgewicht telescoop met een prijs van 1525 euro zal voor veel mensen een aangename verrassing zijn.

 

Leica zal de bekende Leica Line up voor vogelaars laten zien. Dit zijn de bekende Trinovid HD serie in zowel 42mm als in 32 mee. Ook zal de Noctivid 8×42 en 10×42 als topkijker aanwezig zijn. Je kan alle verrekijkers zelf uitproberen. Vanuit de stand heb je prachtig zicht over de Roggesloot.
Leica gebruikers die service nodig hebben zijn op zaterdag welkom aan de stand op het waterplein en zondag in het Vogelinformatiecentrum.

 

Meopta: Meopta zal haar Meopro HD serie die bestaat uit de Optika en de AIR modellen uitgebreid demonstreren. Kom zelf langs om kennis te maken met dit Robuuste merk middenklasse kijker. Ook de bekende Meostar S2 telescoop is het bekijken waard. Deze telescoop kan zich meten met de andere top-telescopen die op de markt zijn en is zeker de moeite waard om te vergelijken. Voor de Meopta Meostar S2 telescoop heeft het Vogelinformatiecentrum een erg aantrekkelijke aanbieding. Vraag hierna in de winkel.

 

Bynolyt: Huismerk van het Vogelinformatiecentrum. Maak kennis met de brede range aan verschillende kwalitatief goede instap en middenklasse verrekijkers. Tijdens het Wadden Vogelfestival zal Bynolyt haar modellen van de Sparrowserie, Hawk serie en Buzzardserie presenteren. Het Vogelinformatiecentrum zal haar eigen Bynolyt Line up met de Warbler, Spoonbill en TX42HD presenteren. Dit zijn drie heel aantrekkelijke verrekijkers voor de beginnende en middenklasse vogelaar.

 

Pulsar: Dit merk is geheel gespecialiseerd in Warmetebeeldtechniek. De kijkers van Pulsar bestaan niet alleen uit monoculaire kijkers, maar Pulsar heeft ook een binoculaire warmtebeeldkijker in het programma. Hierdoor is ook gedurende de nacht comfortabel te kijken.

 

Kowa: De kracht van het Vogelinformatiecentrum is dat wij alleen maar merken willen verkopen waar we qua service, kwaliteit en duurzaamheid helemaal achter kunnen staan. De merken die wij niet voeren scoren op één of meerdere punten niet goed genoeg volgens onze normen. Kowa voldoen met haar nieuwste modellen verrekijker zoals de Genisis, BDII, en de nieuwe telescopenserie ruimschoots aan die eis. De 55A, 66A, 88A en 99A telescopen van Kowa zijn een juweel voor het oog en die moet je zeker komen testen om zelf te ervaren.

 

Opticron: Dit merk uit Engeland is het tweede huismerk van het Vogelinformatiecentrum. Opticron optiek wordt ontwikkeld door vogelaars, voor vogelaars. In Engeland is Opticron het grootste en bekendste merk. Iedere vogelaar in Engeland is gestart met een verrekijker van Opticron. Zowel voor de beginnende vogelaar als voor de gevorderde vogelaar zijn er modellen. Opticron heeft de meest brede keuze als het om verschillende modellen gaat. Opticron is ook gespecialiseerd in de betere verrekijker met stabilisatie. Niet groot en “lomp” maar juist klein en licht.  Maak 9 of 10 mei kennis met de brede range aan gestabiliseerde verrekijkers van Opticron.

 

Manfrotto: In 2026 presenteert Manfrotto verschillende statieven. Het bedrijf heeft een grote selectie kwaliteits statieven en videokoppen die uitermate geschikt zijn voor telescopen en fotografie. Bekijk alle verschillende modellen en stel je vragen over onderhoud en service.

 

 

Hikmicro: Dit merk is een toonaangevende leverancier van warmtebeeldkijkers en is gespecialiseerd in thermische technologie-innovatie. Het bedrijf biedt thermische kernen, modules, camera’s en totaaloplossingen die wereldwijd worden gebruikt in de openlucht-, industriële en beveiligingsindustrie. Hikmicro bedient klanten in meer dan 100 landen en regio’s. Sinds kort zijn de warmtebeeldkijkers van Hikmicro ook fysiek in de winkel van het Vogelinformatiecentrum te testen. Hikmicro zal zowel vrijdagavond als zaterdag middag en avond aanwezig zijn met hun warmtebeeldkijkers.

 

 

Nocpix: Nocpix is een merk dat zich richt op de ontwikkeling en productie van hoogwaardige thermische beeldapparatuur, zoals monoculaire warmtebeeldkijkers. Hun producten zijn ontworpen voor zowel dag- als nachtgebruik en bieden uitzonderlijke beeldkwaliteit, zelfs onder moeilijke weersomstandigheden zoals mist, smog of regen. Ook Nocpix zal zaterdag avond aanwezig zijn bij de warmtebeeld demonstratie.

 

German Precision Optics: German Precision Optics (GPO) is een bedrijf dat hoogwaardige optische apparatuur produceert, waaronder verrekijkers voor vogelaars. GPO staat bekend om het combineren van geavanceerde technologie met robuuste ontwerpen, wat resulteert in uitstekende helderheid en precisie. Inmiddels heeft GPO Optics ook twee telescopen aan het assortiment toegevoegd. Deze zijn zeker het bekijken waard.

 

 

 

Benro: Benro zal in 2026 aanwezig zijn met een eigen stand waarbij ze al hun hoogwaardige statieven, koppen en andere accesoires zullen laten zien. Kom langs om je te laten informeren en de nieuwste modellen te ontdekken.

 

Naast de bovenstaande optiekmerken zijn de volgende standhouders aanwezig op de Birdfair:

 

Vogelinformatiecentrum: Uiteraard is het Vogelinformatiecentrum als organiserende partij op verschillende plekken aanwezig. In de winkel in de Kikkertstraat en bij Natuurcentrum de Marel, maar ook in verschillende stands op de Birdfair! Zie hier de website van het Vogelinformatiecentrum. 

 

 

Het Nationaal Park Duinen van Texel: Het Nationaal Park is mede-organisator en is blij zoveel vogelliefhebbers te mogen ontvangen in het Park. Zie hier de website van het Nationaal Park Duinen van Texel. 

Bij de stand van het Nationaal Park zijn diverse kinderactiviteiten en er wordt tweemaal een Kinder Big Day georganiseerd. Die zijn er om 12:00 uur en 15:00 uur. Dan kunnen kinderen mee met een excursieleider naar het Wad om daar zoveel mogelijk vogelsoorten te zien.

 

Stichting Onderzoek Scholekster: Op zaterdag is ook SOS Scholekster aanwezig om je alles te vertellen over de prachtige soort die erg onder druk staat in Nederland. De Stichting doet veel onderzoek naar de verschillende oorzaken van de achteruitgang van de soort. Maar ook kijkt de organisatie naar oplossingen om verdere achteruitgang tegen te gaan. In 2023 en 2024 was deze stichting dan ook nauw betrokken bij de bestedingen van het opgehaalde geld van het Wadden Vogelfestival/Texel Big Day!  Zie hier de website van Stichting Onderzoek Scholekster. 

Op zondag kan SOS Scholekster je bij Vogelkijkpunt de Marel ook meer vertellen over de Scholekster en de vele activiteiten.

 

Nestkast Schilderen: het Vogelinformatiecentrum zorgt ervoor dat ook de kids tijdens de Birdfair genoeg te doen hebben. Zo kunnen ze hun eigen nestkast schilderen en vogelsnacks maken bij Natuurcentrum De Marel op zondag 10 mei.

 

 

 

Werkgroep Kerkuil Texel: Deze zeer actieve werkgroep is op zaterdag aanwezig op het Waterplein met een informatieve stand over de Kerkuil in Noord-Holland. Ook zijn er beelden te zien van een kerkuilenpaar in De Cocksdorp. Kinderen kunnen aan de kraam braakballen van Kerkuilen komen pluizen.

 

 

Casa di Gio’s: Dit is de Horeca-ondernemer die tijdens het Wadden Vogelfestival alle versnaperingen verzorgt. Zie hier de website van Casa di Gio’s. 

 

 

Nicolas van Overmeeren zal zijn prachtige vogelkunst tonen op de Birdfair op zaterdag en zondag. Nicolas is een belgische kunstenaar die graag zijn prachtige aquarellen en andere kunstwerken toont.

in 2026 zal hij op zaterdag en zondag een unieke teken workshop geven. Versterk jouw kijkvaardigheden en leer vogels herkennen terwijl je geniet van een dag vol creativiteit en onthaasting. Of je nu een beginner of ervaren tekenaar bent, Nicolas biedt persoonlijke begeleiding en feedback, zodat je snel vooruitgang boekt.

Durf jij jouw schetsboek open te slaan en de natuur te verkennen met jouw potlood? Schrijf je nu in en laat het avontuur beginnen!

Zaterdag 9 mei: Workshop vogels tekenen met Nicolas van Overmeeren, schrijf je in via deze link

Zondag 10 mei: Workshop vogels tekenen met Nicolas van Overmeeren, Schrijf je in via deze link

 

 

Bram Rijksen 

Bram komt ook dit jaar weer met zijn prachtige vogelkunst naar het Wadden Vogelfestival.

 

Yvette schoenmakers

Yvette Schoenmakers maakt linosnedes van vogels en waddennatuur. Op zondag is zij met haar linosnedes van vogels te vinden bij Natuurcentrum de Marel.

 

Lauren Jaye Squires

Lauren komt met haar tekeningen, t-shirts en vogelkunst naar het Wadden Vogelfestival

 

 

Bettina Regeling- Cabrera 

Bettina Regeling-Cabrera - Biografie

Geboren in 1970 in Asunción, hoofdstad van Paraguay, Zuid-Amerika, heeft zich bekwaamd in het schilderen met olieverf. Schilderen met acrylverf, Chinese inkt op rijstpapier en het werken met speciale stiften, oliepastel en pastelkrijt op papier heeft Bettina zichzelf aangeleerd. Het schilderen op vogelveren, heeft Bettina zichzelf aangeleerd door veel te oefenen. Bettina verkoopt haar beschilderde veren het jaar rond bij Natuurcentrum De marel op Texel.

 

Birding Breaks: Deze toonaangevende vogel- en natuurreisorganisatie is op zaterdag 9 mei ook vertegenwoordigd op de Birdfair. Zie hier de website van Birdingbreaks

 

 

Inezia Tours:Vogelreizen, natuurreizen, fotografiereizen en poolreizen. Dat is Inezia Tours. Zij organiseren kleinschalige groepsreizen, maar ook op maat gemaakte individuele reizen en expeditie cruises. Wat al deze reizen gemeen hebben? Alle reizen worden samengesteld met passie en liefde voor de natuur en vogels! Inezia Tours organiseert elk jaar diverse weekenden naar Texel en dus steunen zij heel graag het Wadden Vogelfestival. Zo is er ook een Inezia Tours reischeque te winnen bij de loterij. Zien wij elkaar op Texel op 9 mei? Graag tot ziens! Zie hier de website van Inezia Tours

 

Ecoresult onderzoekt, adviseert en denkt met jou mee. wij pakken jouw ecologische uitdaging op en zorgen dat je verder kan.

Tweedehands boeken voor het goede doel.

Van het Vogelinformatiecentrum is er een stand met tweedehands natuurboeken. Je treft er een grote verscheidenheid van gebruikte tot zo goed als nieuwe vogel- en natuurboeken aan. Al deze boeken worden tegen een vriendelijke prijs verkocht en de opbrengst gaat geheel naar het goede doel Uilen en Nachtvogels.




Vogelinformatiecentrum

Vogelinformatiecentrum

Het Vogelinformatiecentrum is de optiek specialist van Nederland en je vindt er alles wat met het kijken naar vogels te maken heeft. We zijn het gehele jaar open van maandag t/m zaterdag van 10-18 uur.

Nationaal Park Duinen van Texel

Nationaal Park Duinen van Texel

Deze parel van de Nederlandse natuur bestaat uit het westelijk deel van Texel. Nergens tref je zoveel verschillende vogelsoorten aan als in dit Nationaal Park. Overal kun je wandelen en fietsen.

Partners

  • Nationaal Park Duinen van Texel
  • Vogelinformatiecentrum
  • VVV Texel
  • Vogelbescherming Nederland

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief